2 вересня 2002 року гостинно відчинила двері своїх просторих, світлих класів красуня-школа в мальовничому селі на Васильківщині. Новобудова стала навчальним закладом нового типу. Будівництво цього освітнього центру тривало декілька років, і весь цей час Тетяна Володимирівна Засуха приділяла новобудові якомога більше уваги, переймалася всіма проблемами будівельників – адже вона давно плекала мрію побудувати для сільської дітвори нову сучасну школу. Тому в навчальному закладі все зроблено з любов’ю до дітей та глибоким розумінням їх проблем: світлі, просторі класні кімнати, великий актовий зал, їдальня, обладнана на зразок найдорожчих сучасних ресторанів, бібліотека з читальним залом, зручний гардероб, спортивний комплекс, душеві – такому може позаздрити і столична гімназія.

Сільській дітворі подарували незвичайну школу, адже за роки навчання вони зможуть отримати не тільки повну середню освіту, а й отримати професії бармена-офіціанта, перукаря, модельєра верхнього одягу, оператора комп’ютерного набору. На базі навчально-виховного комплексу функціонує центр підготовки водіїв категорії “В, С” та трактористів-механізаторів категорії “А”. Так в навчально-виховному комплексі “Ковалівська гімназія” кожна дитина має змогу отримати не лише ґрунтовні знання, а й професію за смаком. Здійснюючи професійну підготовку майбутніх громадян України, тут одночасно дбають про забезпечення майбутніх випускників робочими місцями, – адже базове господарство – агрофірма “Світанок” завжди з радістю чекає на молодих спеціалістів. Керівництво агрофірми “Світанок” завжди з розумінням ставиться до проблем молоді, намагається якомога швидше допомогти у вирішенні різних проблем нового навчального закладу.

“Ковалівська гімназія” на сьогодні є експериментальним навчальним закладом, аналогів якому немає в Україні. Педагогічний колектив навчально-виховного комплексу працює над освітньою проблемою: “Розвиток навчально-виховного комплексу як освітньо-культурного центру в сільському регіоні.”

Навчально-виховний процес в “Ковалівській гімназії” передбачає цілісний всебічний розвиток особистості. Тому важливо, що до складу освітнього комплексу “Ковалівська гімназія” входить і дошкільний навчальний заклад, розрахований на 60 дітей, а також центр художньо-естетичного виховання, де юні громадяни нашої незалежної України мають можливість займатися музикою по класу фортепіано, гітари, баяна, акордеона, грати на духових інструментах, відвідувати заняття студії образотворчого мистецтва, фітодизайну й лозоплетіння, хореографічної студії. До складу комплексу входить і спортивна школа. Навчально-виховний комплекс включає до свого складу гімназію і загальноосвітню школу, розрахований на 450 учнів;

Отже, сама будівля складається з 4 корпусів: 2 корпуси — навчальні, 3-ій корпус — спортзал і їдальня, 4 корпус – басейн. Територія всього навчального комплексу – 10000 м2. Будівля займає – 8000 м2, майданчики – стадіон, хокейна коробка, гімнастичне містечко, пришкільна ділянка займають 2000 м2. В комплексі більше 205 кімнат-приміщень, 28 спеціалізованих класів-кабінетів, на сьогоднішній день навчається 410 учнів і вихованців дитячого садка.